In september start Zaan Primair samen met scholengroep ZAAM een bijzonder onderwijsproject: de GVO-PRO schakelklas. Het project is bedoeld voor leerlingen die de cognitieve mogelijkheden hebben om door te stromen naar het praktijkonderwijs, maar daarbij extra tijd, structuur en ondersteuning kunnen gebruiken. 

De samenwerking komt voort uit gesprekken tussen de directies van Dynamica GVO (Zaan Primair) en De Faam (ZAAM). Na een periode van zorgvuldige voorbereiding is het gelukt een constructie te ontwikkelen waarbij leerlingen twee dagen per week les krijgen op Dynamica GVO en drie dagen bij De Faam, steeds onder begeleiding van vaste coaches van beide scholen. 

Teamcoördinator Annemiek Helfensteijn-Wirsching (Dynamica GVO) en projectleider Pim Versteeg (De Faam) vertellen dat het schakeljaar inspeelt op een groep leerlingen die anders tussen wal en schip zou vallen. “Deze leerlingen kunnen het praktijkonderwijs aan, maar hebben extra begeleiding nodig om die stap succesvol te maken,” aldus Helfensteijn. 

De eerste groep van elf leerlingen start dit schooljaar. Zij hebben de afgelopen maanden al samen les gevolgd om als groep hecht te worden en goed voorbereid te starten. 

Bestuurlijk en organisatorisch vroeg de samenwerking veel uitzoekwerk. Omdat de leerlingen formeel ingeschreven blijven bij Dynamica GVO, was er afstemming nodig tussen twee schoolbesturen, cao’s en leerlingvolgsystemen. Mede dankzij het enthousiasme en de betrokkenheid van beide teams is dit gelukt. 

Bij Zaan Primair zijn we trots dat dit pioniersproject binnenkort van start gaat. Het biedt leerlingen een waardevolle kans om hun mogelijkheden optimaal te benutten.  

Meer lezen? Nieuw schakeljaar van De Faam en Dynamica: regulier en speciaal onderwijs slaan handen ineen – Samenwerkingsverband VO Zaanstreek